Bitcoin

Bitcoin nedir ve nasıl alınır, Bitcoin kripta para birimi döviz kurlarını alt üst ederek Türkiye’de dahil olmak üzere alt üst etmeyi başarmış ve bitcoin cüzdan oluşturarak kendi bitcoin bankanızı oluşturabilirsiniz.

Dünyanın en çok tercih edilen kripto parası Bitcoin, 2008 tarihinde Satoshi Nakamoto adlı kişi kurmuştur. Dünyada ilk kriptop parası olan Bitcoin ayrıca Peer to Peer sistemi bir kullanıcıdan bir diğer kullanıcıya kripto para gönderme sistemi sağlayan bir sistemdir. Geçtiğimiz zamanlarda Bitcoin patlaması ile binlerce dolar rakama ulaşarak diğer döviz kurlarını da alt üst ederek rekorlara imza atmıştır. İlk kurulduğu vakitlerde 1 Bitcoin yaklaşık 1 Dolar dahi olmazken, şimdilerde ise binlerce dolar değerindedir. Bitcoin kripto para birimi artmaya başladıkça birçok yatırımcı kripto para kurmuş fakat Bitcoin kadar başarılı olamamıştır.

Bitcoin parası hiçbir banka ya da merkez bankasına bağlı olmadan işlem görmektedir. İnternetten güvenle ödemelerinizi Bitcoin sayesinde gerçekleştirirken karşı tarafa kişisel ve banka bilgilerinizi vermeden tamamlayabilirsiniz. Özellikle para transferi ve online alışveriş için Bitcoin kullanılsa da, en çok yatırım amaçlı tercih edilmektedir. Yeni Bitcoin kullanıcıları ilk defa alacakları için Bitcoin nasıl kullanılır gibi soruları sormaktadır. Merak edilen bu durum konusunda resmi Bitcoin sitesinden açıklama gelmiştir. Bitcoin almak için anlaşmalı bayi, banka ya da satış noktalarından ödeme yapılarak alınabilmektedir. Bunun haricinde Bitcoin mayın işlemi yapılarak da Bitcoin kazanabilirsiniz.

İlk zamanlarda Bitcoin parası sadece Dark Web tabir edilen internetin görünmeyen yüzünde alışveriş yapılması için kullanılmaktadır. Bitcoin parası diğer paralara nazaran takip edilemeyen olduğundan dolayı daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Dilediğiniz kadar satın alabileceğiniz Bitcoin paraları döviz kuruna göre fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Bitcoin cüzdan hesabı açmanızın ardından anlaşmalı bankalardan yatırım yapabilirsiniz. Cüzdan hesabı diğer hesaplara göre çok daha karışık sayı ve harflerden oluşması sayesinde tamamen güvenlidir. Türkiye’den Bitcoin almak için sitemizi tercih edebilir, 7 gün 24 saat canlı destek hizmetimize merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.