Paykasa ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Paykasa ile para yatırma nasıl yapılır? Paykasa ile para yatırma işlemleri için merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını öğrendikten sonra siz de birkaç dakika içinde Paykasa’lı olabilirsiniz. Paykasa hesabına para yatırmak, Paykasa ile hesaptan para almak ya da Paykasa satın almak konularında tüm sorularınızın yanıtlarını detaylı olarak öğrendikten sonra ilk işleminizi yapabilirsiniz.

Paykasa Kartına Para Yatırmak

Paykasa kartları, ön ödemeli kartlar olarak satılmaktadır ve 10, 20, 50, 100, 150, 200, 250 Euro gibi belirli tutarlarda, tek kullanımlık olarak satılmaktadır. Paykasa kartınızı kullanmak için pin kodunuzu kazıdıktan sonra pin kodunu ödeme yapacağınız siteye girmelisiniz. Kartınızın içindeki tutar bittiğinde kartınızı tekrar kullanmanız mümkün değil. Yani karta para yatırmak gibi bir seçeneğiniz yok. Dolayısıyla yeni bir ön ödemeli Paykasa kart satın almalısınız.

Paykasa kartı satın alırken para yatırmak için anlaşmalı bankalarla işlem yapmaya dikkat etmelisiniz. ATM’den yapılan para yatırma işlemlerinde kartsız işlem menüsünde Pay kasa’yı görmüyorsanız; bankanın firmamızla anlaşması yok demektir.

Paykasa Kart Satın Almak için Para Yatırma

Paykasa karta para yatırma işlemi yapılamadığından yeni kart satın almanız gerekmektedir. Bunun için para yatırma işlemlerinizi kredi kartınızla, EFT veya havaleyle ya da ATM’lerden kartsız işlem butonuyla yapabilirsiniz. Yapacağınız ödemelerle ilgili müşteri hizmetleri temsilcileriyle görüşerek detaylı bilgi alabilir; taleplerinizi belirtebilirsiniz.

Sitelerden Paykasa Hesabına Para Yatırma Talebinde Bulunma

Paykasa kartın geçerli olduğu sitelerde hesabınızda paranız kalmışsa; siteye talepte bulunarak paranızın Paykasa hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda size aktarılan para tutarında Paykasa kart verilecektir. Site paranızı Paykasa hesabınıza yatırmışsa siz hesabınıza gelen bu parayı alışverişlerinizde kullanabilir ya da müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçerek para bozdurma, para çekme taleplerinde bulunabilirsiniz.