Paykasa ile Siber Saldırılardan Uzaklaşın

Paykasa siber saldırı terimini son zamanlarda sık sık duymuş olabilirsiniz. Paykasa siber saldırılar internet ortamındaki alışverişlerin sorunlu hale gelmesine neden olur ve başınıza ciddi sorunlar açabilir.

Güvenlik açığı olan online alışveriş sitelerine yapılan siber saldırılarla sitenin müşterisi olan çok sayıda kişi ve site sahibi mağdur olabilmektedir. Yaşanan mağduriyetlerin geri dönüşü olma ihtimali ise oldukça düşük. Bu nedenle Paykasa online ödeme sistemi hizmeti sunan sitelerin ve online ödeme imkânı veren sitelerin siber saldırılara karşı her türlü güvenlik önlemini alması gerekir.

Paykasa ile Güvenli Alışveriş

Paykasa alışveriş yaptığınız sitelerin, kendi güvenliklerini sağlamış olmasına dikkat etmekle beraber ödeme aşamasına geldiğinizde de ayrıca özen göstermelisiniz. Alışverişinizi tamamladıktan sonra doğrudan kredi bilgilerinizi vermek yerine online ödeme sistemlerini kullanmanız her bakımdan daha güvenli olacaktır. Alışveriş sitelerindeki tüm önlemlere rağmen çok nadir de olsa siber saldırılar neticesinde mağdur olan insanlar olabilmektedir. Ödeme aşamasında limiti belli olan sanal kart sistemlerini kullanarak, banka bilgilerinizin çalınmasını, kimlik bilgilerinizin ele geçirilerek daha ciddi mağduriyetlerle karşı karşıya kalma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Paykasa sisteminde yer alan limitli kuponları tercih ettiğinizde, siber zorbaların eline geçecek tehlikeli herhangi bir bilgi olmayacaktır.

Paykasa kupon kodunu kullanarak yapacağınız alışverişlerde siber saldırılardan korunmanın yanında ödeme işleminizi hızlıca yapmak gibi bir artınız da olacak. Kişisel bilgilerinizi girmekle vakit kaybetmeden ödeme işleminizi, güvenli bir şekilde yapabilmek için siz de hemen Paykasa müşterisi olabilirsiniz.

Paykasa’nın Ödeme için Güvenlik Önlemleri

Paykasa kart özellikleri, güvenlik açısından uygun olduğundan online alışverişinizle güvenle tercih edebilirsiniz. Online ödemelerinizde tercih edeceğiniz Paykasa kartınızın 16 haneli pin kodu vardır ve bu kod, kripto kartını desteklemektedir. 16 haneli bu numarayı alışveriş için ödemenizi yaptığınız sırada girerseniz; isim, soy isim veya diğer bilgileri vermek zorunda olmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile ödemelerde verdiğiniz onca bilgiye karşın Paykart ile bu kadar bilgi ile alışveriş yapabilmeniz güvenlik açısından farklılığı görmenize yeterli olacaktır. Ancak Paykasa kupon kodunuzu kimseyle paylaşmama konusunda dikkatli olmalısınız. Kupon kodunuz ele geçirilirse, içindeki tutarı başkaları rahatlıkla harcayabilir.

Paykasa Kart Güvenli Olarak Nasıl Satın Alınır?

Paykasa ile ödeme yaptığınız sıradaki güvenlik unsurlarının dışında Paykasa kartlarını satın alırken güvenliğinizi korumanız da önemlidir. Paykart resellerinden güvenle ve kolayca alabileceğiniz kartlarınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. SSL güvenlik sertifikası olan Paykart resellerden yapacağınız kupon alışverişleri tüm güvenlik önlemleri alınmış şekilde başlayacak ve bitecektir. Paykasa kartınızı satın alırken havale ve kredi kartı yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Sistemde bu ödeme yöntemlerinin her biri için güvenlik sağlanmış durumdadır. Dolayısıyla Paykasa kartınızı satın alırken gönül rahatlığı ile ödeme yapabilirsiniz.

Paykasa kart satın alımı, Paykasa kart ile ödeme yapımı gibi konularda hala aklınızı kurcalayan sorular varsa müşteri hizmetleri temsilcisinden destek alabilirsiniz. Kredi kartınızla ya da bilgilerinizi girerek ödeme yaptığınız diğer yöntemlerle ödeme yapmak istemiyorsanız; ATM’den ödeme yaparak Paykasa kartlarını temin edebilirsiniz. Online ödemelere güven sorunu yaşayanlar için ATM’den ödeme işlemi Paykasa’nın bankalarla anlaşmalı olarak sunduğu güvenli hizmetlerden bir tanesidir.