Paykasa Kullanım Şartları

Paykasa kullanım şartları işbu sözleşme ve sözleşmede adı geçen, sözleşme ile ayrılmaz bir bütün olan belgeler, ekler; bundan böyle kısaca kullanıcı sözleşmesi olarak anılacaktır. Web sitesine üye olan kullanıcı ile web sitenin arasındaki bu sözleşme elektronik ortamda kullanıcının onayına sunulmak amacıyla hazırlanmıştır.

Kullanıcı siteye girip üye olma işlemini tamamladıktan sonra kullanıcı sözleşmesini okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini taahhüt etmiş olur. Kabul, beyan ve taahhüdün geçerliliği için üye en az 18 yaşında olmalıdır ve hangi ülkede ikamet ediyorsa o ülkeden kaydını gerçekleştirmiş olmalıdır. Paykasa kullanım şartları;

 1. İşbu satış sözleşmesi (Bundan sonra sözleşme olarak bahsedilecek) bu web site üzerinden hizmet ve ürün alacak olan tüzel ve/veya özel kişiler (Bundan sonra müşteri olarak bahsedilecek) ile web site arasında ilk alış işlemi gerçekleşmeden, kayıt esnasında tarafların mutabık olmasıyla hazırlanmıştır.
 2. Paykasa kart, kullanıcılara internet ortamında güvenle ödeme yapma fırsatı veren, ön ödemeli sistemle çalışan bir karttır ve kartın sahibi kullanım alanları konusunda kendi inisiyatifindedir. Web sitemizden alınan Paykasa kullanımı ve kartların kullanılacağı yerler yasal olmalı ve sanal alışverişler için kullanılmalıdır. Kartın kullanıcı tarafından yasal olmayan sitelerde kullanılması Paykasa kartın tasarımını, üretimini, satışını yapan kurum, kuruluş ve kişileri bağlamaz. Yasal olmayan ortamlarda kullanıma bağlı çıkacak hukuki sonuçlardan firmamız sorumlu değildir.
 3. Müşteri web sitemizden işlem yapmak için işbu sözleşmeyi bütünüyle okuduğunu, anladığını, tüm maddeleri şartsız olarak kabul ettiğini ve onay verdiğini taahhüt eder.
 4. Sözleşmenin sanal ortamda gerçekleşiyor olmasına bağlı olarak müşterinin ilk işlemini talep etmesinin ardından firmamız talebi kabul ettiğinde sözleşme teşekkül etmiş olacaktır.
 5. Firmamız işbu sözleşmeyi gerekli gördüğü zaman tek taraflı olarak değiştirme, iptal etme ve tadil etme yetkilerine sahiptir.
 6. Web sitemiz üzerindeki ücretli ürün, servis ve hizmetler için alacağı ödemeleri ücretlendirirken Türk Lirası olarak hesap edecek ve tahsili Türk Lirası olarak yapacaktır.
 7. Müşteri web sitemiz aracılığıyla alacağı ürün, hizmet ya da servisin ücretini firmamızın belirlemiş olduğu anlaşmalı bankaların hesaplarına ödeyecektir.
 8. Firmamız tüm müşterilerinin gizlilik ve kişilik haklarına saygı duyduğundan; hukuki işlemler dahilinde yargı mercilerinin talebi dışında, sebep fark etmeksizin kişisel bilgilerin paylaşımını hiçbir kurum ve kuruluşla yapmayacaktır ve bunu taahhüt eder.
 9. Firmamız, web sitemiz üzerindeki hizmeti geçici ya da sürekli olarak durdurma hakkına sahiptir. Müşteri bu durumu peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
 10. Müşteri herhangi bir biçimde sitenin işleyişine müdahale edecek, manipüle edecek davranışlarda bulunursa firmamız sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme yetkisine sahiptir. Bu davranışlar neticesinde firmamızın uğrayacağı tüm maddi, manevi zararları müşteri tazmin etmekle yükümlüdür.

11.Müşteri, web sitemiz üzerinden gerçekleştirmiş olduğu işlemlere yönelik görülebilecek her türlü anlaşmazlığı ve bu anlaşmazlıklara bağlı her türlü hasar, talep ve iddia beyanlarından firmamız sahiplerini, çalışanlarını, temsilcilerini sorumlu tutmayacağını, tazminat talep etmeyeceğini ve her türlü talepten firmamızı, çalışanlarını, temsilcilerini muaf tutacağını işbu sözleşmeyi onaylayarak kabul, beyan ve taahhüt eder.

 1. Firmamız, web sitemiz üzerinde kontrol dışı gerçekleşen ve internet hizmetleri sağlayıcıları, elektrik idareleri ve buna benzer kurumlardan kaynaklanan sorunlar sebebiyle oluşan teknik sorunlardan sorumlu değildir. Web sitemiz kesinlikle sürekli, problemsiz ve kesintisiz hizmet vereceğinin garantisini vermez ve taahhüt etmez.