Paykasa Kuponuna Kontör Yüklemek Mümkün mü?

Paykasa kuponuna kontör yüklemek mümkün mü? Paykasa internet ortamında rahatlıkla güvenli ödeme yapabilmeniz için muhteşem bir teknolojidir. Paykasa ile ödeme yapabilmek için elinizde Paykasa kartınız ve 16 haneli kodunuz olmalıdır. Paykasa kartlar ön ödemeli şekilde limitli olarak satılmaktadır. Kartın kullanımı, işleyişi ve Paykasa mobil ödeme sistemini doğru anlarsanız; kartı kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Paykasa kartlar farklı limitlerle satışa sunulmaktadır. İhtiyacınız olan kadar limiti satın alabilirsiniz. Paykasa kartların limitleri Euro para birimi üzerinden hesap edilmektedir. Ancak satın alma işlemlerinizde ödemelerinizi Euro kurunun TL değeri alınarak yapılmaktadır.

Paykasa Kart Nasıl Çalışır?

Paykasa kartlar ön ödemeli şekilde satışa sunulmaktadır. Yani bir nevi kontör yüklü kart gibi içindeki limitten kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla kontör bittiğinde kart işlevini yitirmektedir. Telefonlardaki TL yükleme işleminden önce Paykasa kontör kartları satın alınır ve yükleme yapılırdı. Paykasa kartları da bu şekilde bir işleve sahiptir ama kartlar sanal olarak görülebilir. İçindeki limit bitince yeni bir kart almanız gerekir. Her kartın kendi kodu vardır ve hepsi 16 hanelidir.

Paykasa Karta Kontör Yüklenir mi?

Paykasa kartların limitleri bittikten sonra Paykasa kontör yükleme işlemi yapılamamaktadır. Limitiniz tamamen bittikten sonra elinizdeki kart işlevini yitirir ve kullanılmaz. Paykasa kartlarınıza kontör yükleme vaadiyle işlem yapan sitelerden ve kişilerden uzak durmalısınız. Bu şekilde 16 haneli kart kodunuzu ele geçirip mağdur olmanıza neden olabilirler.