Paykasa Nasıl Kullanılır?

Paykasa Kart nedir? Paykasa kart nasıl alınır ve kullanılır? Paykasa kredi kart limiti ne kadardır ve kart kodu nereden alınır? Paykasa, internetten yapılan alışverişlerde ödemelerin yapılmasına imkân veren sanal ödeme sistemlerinden bir tanesidir.

Paykasa‘larda alacağınız kartları anlaşmalı olan sitelerde yapacağınız ödemeler için kullanabilirsiniz. Paykasa üyeliği sizlere ekstra birçok şey kazandıracaktır. Paykasa’lı olup avantajlardan faydalanmak için vakit kaybetmeden Paykasa üyeliğini yapabilirsiniz.

Paykasa Kart Nedir?

Paykasa online ödeme sisteminin müşterilerine ön ödemeli ve belirli limitler sunmuş olduğu Paykasa kartlar, sanal kart kategorisindedir. Paykasa kart aldığınızda elinize somut olarak kart geçmeyecek; Paykasa hesabınızda yer alan kartlarım bölümünde sanal kartlarınız görünecektir. Farklı limitlerde onlarca Paykasa kart satın alabilirsiniz. Paykasa kartların10 Euro ile 1000 Euro arasında farklı tutarlardaki limitlerle alternatifleri bulunuyor. Paykasa kart kodları kriptolu olarak güvenle saklanıyor.

Paykasa Kart Nasıl Alınır?

Paykasa kartı kullanabilmeniz için önce satın alma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Paykasa kartınızı almak için kendinize uygun olan ödeme yöntemlerinden birini tercih ettikten sonra alışverişi tamamlamanız gerekiyor. Online alışverişin açık olduğu siteden Paykasa kartı satın alabilirsiniz. Dilerseniz müşteri hizmetleri temsilcisiyle telefonda görüşerek ya da online destek alarak da sipariş işleminizi halledebilirsiniz.

Paykasa Kart Kodu Nereden Öğrenilir?

Satın aldığınız Paykasa kartı kullanabilmeniz için kartın 16 haneli kodunu bilmeniz gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra kartlarım bölümünden satın aldığınız kartların satın alınan limitini, kalan limitini ve 16 haneli kodunu görebilirsiniz. Sipariş işleminizi müşteri temsilcisiyle görüşerek gerçekleştirmişseniz; Paykasa kodunuzu SMS olarak da talep edebilirsiniz.

Paykasa Kart Nasıl Kullanılır?

Paykasa kartın kullanımı sadece anlaşmalı olan sitelerde mümkündür. Paykasa online ödeme sistemiyle anlaşması olan sitelerde alışverişinizi tamamladıktan sonra ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme alternatifleri arasında Paykasa’yı görebilirsiniz. Buradan Paykasa seçeneğini seçerseniz; ödeme işlemi sürecini başlatabilirsiniz.

Paykasa Kart Kodu Nereye Yazılır?

Ödeme yöntemi olarak Paykasa’yı tercih ettiğinizde karşınıza çıkan ekranda 16 haneli kodu girebileceğiniz bir alan olacaktır. Kodu doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Paykasa ile ödeme yaparken 16 haneli kart kodu yeterli olmaktadır. Dolayısıyla isim, soy isim gibi kişisel bilgilerinizi vermeden, banka bilgilerinizi girmekle zaman kaybetmeden siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Paykasa Kart Limiti Güncellenir mi?

Satın aldığınız Paykasa kartın limiti kaç Euro ise kartı o kadar kullanabiliyorsunuz. Paykasa sanal kartına sonradan para yüklemi işlemi yapamıyorsunuz. Paykasa kartlar ön ödemeli kartlardır ve farklı limitli olarak satılır. Paykasa kartınızın limiti bittiğinde yeni Paykasa kartınızı satın alabilirsiniz.