Paykasa Nedir?

Paykasa nedir? Paykasa kredi kart fiyatları, ödeme yöntemi ve çeşitleri nelerdir? Paykasa, internet üzerinden ödeme yapmak amacıyla kullan özel kartlardan bir tanesidir. Birçok kişi alışveriş kartı olarak düşünse de yalnızca alışveriş için değil internet üzerinde ödeme gerektiren her işlemde paykasa online kartı kullanabilmek mümkündür. Son derece pratik ve olabildiğince kullanışlı olan paykasa her an alışveriş yapabilme şansı tanımaktadır.

Paykasa kart nedir? özellikle güvenlik endişesiyle internetten alışveriş yapmak istemeyen kişiler paykasa ile bu amaçlarına ulaşabilmektedirler. Kısa süre içerisinde güvenli alışverişin adı olan paykasa en çok tercih edilen ön ödemeli kartlar arasında yerini almaktadır.

Paykasa Nedir?

İnternet üzerinden sorunsuz şekilde ödeme yapmaya yardımcı olan paykasa bir çeşit ödeme seçeneği olarak tanımlanmaktadır. Elektronik para hizmeti kategorisinde yer alan paykasa genellikle kredi kartı kullanmaktan hoşlanmayan kişilere hitap etmektedir. İçerisinde para bulunan ve her an kullanıma hazır bir kart olarak son derece kullanışlıdır.

İnternet ortamında ödeme yapmak isterken kişisel bilgilerinizi vermekten sakınıyorsanız paykasa size yardımcı olabilecektir. Paykasa kullanan hiç kimse kişisel bilgi vermek zorunda kalmamaktadır. Basit şekilde ödeme yapılmakta ve çıkılmaktadır.

Paykasa Çeşitleri Neler?

Paykasa kendi içinde limit çeşitlerine ayrılmaktadır. Herkes ihtiyacı olduğu kadar limiti olan kartı satın almaktadır. Dolayısıyla hiçbir şekilde alıp elinde kalma gibi bir sorun baş göstermemektedir.

En sık kullanılan kartlar orta limitli olan kartlardır. Çoğu zaman orta limitli olan kartlarla tüm ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

En düşük paykasa kart limiti 10 Euro ile başlamaktadır. Sonrasında 15, 20, 25, 30 Euro limitli kartlar takip etmektedir. 50, 60, 100 ve 150 Euro limitli kartlar da sıklıkla tercih edilen kartlar arasında yerini almaktadır. Bunun yanı sıra 200, 250, 500 ve 1000 Euro limitli paykasa kartları olduğu bilinmektedir.

Paykasa Kart Fiyatları

Paykasa kartlar kendi limitlerine uygun şekilde fiyatlandırılmaktadırlar. 10 Euro limitli kart 82 TL ile 15 Euro limitli paykasa kart 122 TL’dir. 20 Euro paykasa 162 TL, 25 Euro paykasa kart ise 195 TL güncel fiyata sahiptir.

30 Euro kart 233 TL, 50 Euro paykasa kart 373 TL, 60 Euro paykasa kartsa 455 TL olarak bilinmektedir. Daha yüksek limitli kartlar almak isterseniz 100 Euro paykasa karta verebileceğiniz ücret 733 TL, 150 Euro karta ise 1090 TL olarak bilinmektedir. En yüksek meblağa sahip olan paykasa kart ise 1000 Euro limitli ve 6955 TL olarak hesap edilmektedir. Bu ücreti yatırdıktan sonra rahatlıkla kartınızı satın alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Paykasa Kart Nasıl Alınır?

Paykasa kart satın alabilmek için önce kartınızı nereden alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra hangi kartı alacağınızı iyi bilmeniz istenmektedir. Herhangi bir limitli kartı almaya karar verdikten sonra kolaylıkla satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paykasa kartı alacağınız siteden hangi kart ne kadar fiyata sahipse onu öğrenebilirsiniz. Sonrasında ödeme bölümüne gelerek banka hesap numarasını alabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankadan ödemeyi yaparak kartı satın alma işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Paykasa İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Paykasa kartı ödeme yapmak için kullanmayı düşünüyorsanız önce işlemlerinizi tamamlayıp ödeme sayfasına gelmelisiniz. Arkasından ödeme listesi içerisinde paykasa olup olmadığına göz gezdirmelisiniz. Alışveriş yaptığınız adres paykasaya onay veriyorsa tıklayarak ödeme yapacağınız limiti girmelisiniz. Sonrasında 16 haneli numarayı girdikten sonra onay vermelisiniz. Bu süreçte ne kişisel bir bilgi ne de herhangi bir banka bilgisi vermenize gerek yoktur. Ödeme yapıldığı takdirde kartınızda ne kadar limit kaldıysa o kadarını dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Limit sona erdiğinde kart devre dışı kalacaktır.