Paykasa

Paykasa online ödeme sistemleri içinde kısa sürede popüler olarak ismini duyurabilmiş; Türkiye’de hızla artan kullanıcı sayısına sahiptir. Paykasa nedir ve ne için kullanılır gibi sorular özellikle internet alışverişlerini çok sık kullanmayan kişilerin aklını kurcalayabilir. İnternette alışveriş yapanlar, oyunlar için ödeme yapanlar mutlaka Paykasa ile karşılaşmıştır. Paykasa’yı yakından tanıyarak nasıl bir sistem olduğunu öğrendikten sonra siz de Paykasa’lı olabilirsiniz. Paykasa’lı olmanın sağlayacağı avantajlardan faydalanarak ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İnternet dünyasında özellikle alışveriş ve e-ticaret konularında ne yazık ki ciddi güvenlik sorunları vardır. Her geçen gün onlarca insan internet alışverişi neticesinde mağdur oluyor. Bu durumu biraz olsun engellemek için Paykasa kartı tercih edebilirsiniz.

Paykasa Nedir? Paykasa Kart Nedir?

Paykasa nedir? Paykasa internet alışverişlerinin neticesinde yapılacak olan online ödemeleri yapmanızı sağlayan bir online ödeme sistemidir. Paykasa kart nedir? isimli ön ödemeli sanal kartlar alınarak ödeme aşamasında 16 haneli kodları kullanılır. Paykasa kartı satın alma yöntemlerini dikkatle incelemeli; satın alacağınız yeri doğru tercih etmelisiniz.

Neden Paykasa?

Paykasa online ödeme sistemi olarak hizmet veren çok sayıda firma vardır. Paykasa da bu sektörde var olan, oldukça popüler bir firmadır. İnternet alışverişlerinizdeki ödemelerinizi neden Paykasa ile yapmalısınız sorusun çokça yanıtı vardır. Öncelikle Paykasa ödemelerinizi saniyeler içinde yapabilmeniz mümkündür. Ödeme sayfasında sadece 16 haneli kodu girerek ödeme yapmanız size zaman kazandıracaktır. Başka hiçbir bilgi vermediğinizden güvenli bir ödeme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Paykasa size zaman ve güvenli alışveriş ortamı yaratmak dışında birçok şey katar. Paykasa üyeliğiniz varsa kampanyalara ve bonus kampanyalarına katılabilirsiniz. Harcadığınız tutar üzerinden bonus kazandığınız kampanyalarda, diğer alışverişlerinizde kullanmak üzere kazanç elde edebilirsiniz. Siz de vakit kaybetmeden Paykasa aile katılarak internet alışverişlerinizde ödemeleri keyifli ve kolay hale getirebilirsiniz.

Paykasa’ya Nasıl Kayıt Olunur?

Paykasa’ya üye olarak birçok avantajı yakalayabilirsiniz. Paykasa sistemine kayıt olmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Saniyeler içinde üyeliğinizi açabilir; dilerseniz Paykasa kartınızı alabilirsiniz. Güncel kampanyaları öğrenebilmek için E-posta önerisini kabul edebilirsiniz. Kayıt olduğunuzda çekilişlerden, bonus kampanyalarından, güncel fiyatlardan ve duyurulardan kısa sürede haberdar olabilirsiniz.

Paykasa Kart Nasıl Satın Alınır?

Paykasa kartı satın almak için öncelikle yasal Paykasa reselleri bulmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra satın alma işlemi için hangi Paykasa kartı tercih edeceğinizi belirlemelisiniz. Paykasa kartların limitleri Euro para birimi ile belirlenmiştir ve çeşitlidir. Limiti kendiniz belirleyerek satın alma şansınız yok ama limitler herkesin bütçesine uyacak kadar çeşitli. Hangi limitle kartı alacağınıza karar verdikten sonra ister web site üzerinden isterseniz müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşerek Paykasa kart ödemenizi yapabilirsiniz. Ödemelerinizi TL para birimi üzerinden yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Paykasa Kart Ücretleri

Paykasa kart ücretleri, Euro para birimindeki kur farklılıklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kurdaki ufak değişiklikler fiyatları etkilemeyecektir. Kart ücretleri alacağınız limite göre değişmektedir. Örnek olarak 10 Euro değerindeki Paykasa kart için 85 TL civarında ücret ödemeniz gerekecektir.

Paykasa Kart Ödemesi Nasıl Yapılır?

Paykasa kart satın alma işlemlerinde ödemeler çok farklı yollarla yapılabilmektedir. Anlaşmalı olma durumuna bağlı olarak mobil ödeme ya da kredi kartıyla, ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşma yoksa bile hemen her Paykasa Kart resellerinden havale, EFT ile ya da ATM’den nakit para yatırarak kart satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Havale ya da EFT ile yapılacak ödemeler için firmanın banka hesap bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgileri online destekten ya da müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. ATM’den yapılacak ödemelerde kartsız işlemi seçmeniz yeterlidir. Zaten ekranda Paykasa seçeneğini görebilirsiniz.

Paykasa Anlaşmalı Bankalar

Paykasa resellerinin anlaşmalı olduğu bankalar değişiklik göstermektedir. Ancak hemen her firmada birçok bankayla anlaşma vardır. Havale, EFT için hesap bilgilerini müşteri temsilcilerinden alabilirsiniz. ATM’den para yatırma işlemlerinde kartsız işlem menüsüne girerek Paykasa ödemesini görebilirsiniz.

Paykasa Kodu Nasıl Alınır?

Paykasa kartınızı satın aldıktan sonra kullanabilmeniz için Paykasa koduna ihtiyacınız olacaktır. Her kartın kendine özel 16 haneli kodu vardır ve karttaki bakiye bittiğinde kart da kod da işlevini yitirmektedir. Satın alma aşamasında ödeme işlemini başarıyla tamamlamışsanız; Paykasa kart kodunuzu ister SMS ile ister web site üzerindeki hesabınızdan isterseniz de müşteri hizmetleri temsilcileriyle görüşerek alabilirsiniz. Aldığınız kodu kimseyle paylaşmamanız önemlidir çünkü ödemelerde Paykasa tercih ettiğinizde bu 16 haneli kod ödeme yapmanız için yeterli olacaktır.

Paykasa Kodu Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Paykasa kodun güvenliği sistemde satılmayan kartlar için kriptolu olarak güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Paykasa kartın kodu müşteriye teslim edildikten sonra kodun güvenliği müşterinin sorumluluğundadır. SMS ile alınan kodlarda SMS müşteri telefonuna 3 ayrı pop içinden geçerek ulaşmaktadır. Dolayısıyla üçüncü şahısların eline geçme olasılığı yok denecek kadar azdır.

Paykasa Kart Nerelerde Kullanılır?

Paykasa kartın kullanıldığı sitelere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Anlaşmalı sitelerin listesini web site üzerinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Özellikle oyun üzerine kurulmuş sitelerde, Facebook gibi büyük sosyal medya uygulamasında Paykasa kullanabilirsiniz. Kullandığınız sitede Paykasa geçerli değilse talep oluşturabilirsiniz. Böylece firma ilgili görüşmeleri yaparak anlaşma sağlamaya çalışacaktır.

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Paykasa kartınızı satın aldıktan sonra kullanmanız için herhangi bir şart yoktur. Sadece kartı kullanacağınız sitede Paykasa sisteminin geçerli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Paykasa kullanımı sisteminin geçerli olduğu sitede alışverişinizi tamamladıktan sonra ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme yöntemleri için Paykasa’yı tercih etmelisiniz. Ödeme sayfası açıldıktan sonra elinizdeki 16 haneli kodu, ilgili yere yazarak ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Ödeme işlemi başarılı olmuşsa ekranda bununla ilgili bir mesaj görülecektir. Bu mesajı görene kadar ekrandan ayrılmamalısınız.

Paykasa Kartı Kimler Kullanabilir?

Paykasa kartı kullanabilmek için 18 yaşın üstünde olmak gerekiyor. 18 yaşından büyük herkes e-ticaret sitelerinden alışveriş yapıp ödeme yapabilir. Paykasa kart kullanacakların kullandıkları sitelerin yasal olması konusuna da dikkat etmesi gerekiyor. Yasal olmayan sitelerde yapacağınız işlemlerde yaşayacağınız mağduriyetlerden Paykasa sorumlu olmayacaktır.

Paykasa Bozdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Paykasa kartlar içinde kalan miktarları bozdurarak banka hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Kartınız içinde kalan limitin hesabınıza yatırılması için müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşebilirsiniz. Bozdurma işlemi için temsilciye 16 haneli kart numarasını teslim etmelisiniz. Temsilci size kur fiyatına kadar yatırılacak miktarı söyleyecektir. Sonrasında banka hesap bilgilerinizi de temsilciye verirseniz; Paykasa bozdurma işlemi 15 dakika içinde gerçekleşecek; paranız hesabınıza aktarılacaktır. Bu aşamadan sonra Paykasa kartınızı artık kullanamazsınız. Bozdurma işlemlerinde bazen para yatırma işleminde aksaklıklar olabiliyor. 2 saat kadar bekledikten sonra banka hesabını kontrol ettiğinizde paranın hala yatmamış olduğunu görürseniz; müşteri hizmetleri temsilcisi ile tekrar görüşmelisiniz.