Paykwik

Paykwik nedir? Paykwik kart satın alma işlemi nasıl yapılır? kullanımı, ödeme yöntemleri, fiyatı ve avantajları nelerdir? İnternette güvenli alışveriş yapmak son zamanlarda daha da zorlaşmış durumda. Kötü niyetli kişilerin çoğalması, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak bu kişilerin işlerinin kolaylaşması internet alışverişlerini ciddi anlamda tehlikeli bir hale getirmiştir. Online ödeme sistemlerinin geliştirilmesi, çeşitli güvenlik önlemlerinin alınması sayesinde internette yapılan ödemeler daha güvenli hale gelmiştir.

Online ödeme sistemleri, birçok bilgiyi girmeden ödeme yapmanıza olanak sağlayan bir teknoloji harikasıdır. Bu sistemlerin kullanımı, satın alınması oldukça pratik olduğundan isteyen herkes rahatlıkla kullanabilir.

Paykwik Nedir? Paykwik Kart Nedir?

Paykwik nedir? Güvenli ödeme aracı Paykwik, internet alışverişlerinizde ödeme yapmanıza yarayan bir online ödeme sistemidir. Sistemin işleyişi Paykwik karta bağlı ilerlemektedir. Bu sistemi kullanabilmek için alacağınız ön ödemeli, pin kodlu, limitli sanal kartın ismi Paykwik karttır. Anlaşmalı sitelerdeki ödemelerinizin tamamını, kartınızda limitiniz olduğu müddetçe özgürce yapabilirsiniz.

Paykwik Kart Fiyatları

Paykwik kartın limitleri herkesin bütçesine uygun şekilde çeşitlidir. 10 Euro’dan başlayarak 1000 Euro’ya kadar çıkan limitlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kartların fiyatları çoğunlukla sabittir ve günlük kura göre belirlenmektedir. Büyük kur değişikliklerinde kart fiyatları da etkilenmekte ve değişmektedir.

Paykwik Kartı Kimler Kullanabilir?

18 yaşından büyük olan reşit kişiler Paykwik‘e üye olarak Paykwik kart satın alabilir ve kartlarını çeşitli alışveriş, oyun sitelerinde ödeme yapmak için kullanabilir. Yasalar gereği 18 yaşından küçük kişilerin E-ticaret faaliyeti gösteren sitelerde alışveriş yapması, ödeme yapması yasak olduğundan bu kişiler Paykwik kart kullanamazlar.

Paykwik Kart Avantajları Nelerdir?

Belli bir limitle tek kullanımlık olması güvenlik açısından önemlidir. Yüksek limitli kredi kartlarıyla yapacağınız ödemelerde, girdiğiniz bilgiler kötü niyetli eline geçerse başınız derde girebilir. Paykwik kartınızın limitini düşük tutarsanız; pin kodunuz ele geçirilse bile büyük mağduriyetler yaşamazsınız. Böyle bir sorun yaşamamak için elbette alışveriş yaptığınız sitenin %100 korunduğundan emin olmalısınız.

Paykwik kart ile ödemelerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece pin kodunu girerek ödeme yapacağınız için saniyeler içinde ödeme işleminizi tamamlamanız mümkündür. Ayrıca Paykwik kartla yapılan ödemelerde onay bekleme süresi ortadan kalktığından zamandan tasarruf edersiniz.

Paykwik Kart Nasıl Alınır?

Paykwik kart almak için kartınızı satın alabilmek için Paykwik sitesine girerek üyelik işleminizi yapmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra satın almak istediğiniz limiti belirlemeli ve ödeme işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Sipariş talebinizi canlı destekten, müşteri hizmetlerinden, Whatsapp üzerinden yapabilirsiniz. İstediğiniz limiti belirttiğinizde temsilciler size ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini belirtecektir. Ödemeyi yaptıktan sonra kart bilgileriniz ise e- posta yoluyla ya da telefonla iletişime geçilerek gönderilecektir.

Paykwik Kart Ödeme Yöntemleri

Paykwik kartı satın almak için ödeme işleminizi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Ödeme için ihtiyacınız olan firmanın banka hesap numarası ve ödemeniz gereken miktar bilgileridir. Bu bilgileri sipariş oluşturma aşamasında temsilcilerden almayı ihmal etmemelisiniz. Paykwik ödeme işleminizi havale ya da EFT yoluyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paykwik Kart Nasıl Kullanılır?

Paykwik kartınızı kullanmak istediğiniz sitenin anlaşmalı sitelerden olduğuna emin olmalısınız. Anlaşmalı sitelerden değilse ödeme sayfasında Paykwik logosunu göremezsiniz. Eğer anlaşmalı bir siteyse ödeme sayfasında yöntem olarak Paykwik’i tercih ettikten sonra karşınıza çıkan sayfada pin kodu alanına kartınızın pin kodunu girmeniz; ödeme yapmanız için yeterli olacaktır. Saniyeler için ödemeniz gerçekleşecek ve siz ekranda işlemin tamamlandığını mesajını görebileceksiniz.

Paykwik Karta Yükleme Yapılır mı?

Paykwik kartınız ön ödemeli ve süreli bir kart olduğundan yükleme yapma şansına sahip değilsiniz. Limitiniz bittiğinde, kartın süresi dolduğunda kartınız iptal olacağından yeni bir kart satın almanız gerekmektedir. Paykwik kartların içindeki limiti kullanmak için belirli bir son kullanma tarihi verilmektedir. Bu süreyi aşmadan limitinizi kullanmayı ya da bozdurmayı ihmal etmemelisiniz.

Paykwik Kart Bozdurulur mu?

Paykwik kartınızın içinde kalan limiti bozdurma talebinde bulunarak banka hesabınıza aktartabilirsiniz. Bunun için telefon ya da posta yoluyla temsilcilere ulaşabilir; dilerseniz web site üzerinden talebinizi oluşturabilirsiniz. Bozdurma işleminde ilk yapmanız gereken elinizdeki Paykwik kartın kodunu bildirmektedir. Kart iptal olacak ve içindeki miktar TL para birimine çevrilerek, sizin belirtmiş olduğunuz banka hesabına aktarılacaktır. Bozdurma işlemleri çoğunlukla aynı gün içinde, birkaç dakika içinde yapılmaktadır ama iş günü dışındaki taleplerde, transfer işlemlerinde sıkıntı olabileceğinden; ödeme iş gününe sarkabilir.

Paykwik Uygulaması İndirin

Paykwik sistemini akıllı telefonlara taşıyan Paykwik İOS ve Android uygulamasını indirerek işlemlerinizi daha hızlı halledebilirsiniz. Sistemden sipariş, bozdurma taleplerinizi daha hızlı oluşturabilir; her türlü sorunda daha hızlı bir şekilde temsilcilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca satın almış olduğunuz aktif kartlarınızın bilgilerini de buradan görebilirsiniz.