PTT Cepbank

PTT Cepbank nedir, nasıl iptal edilir, PTT Cepbank cüzdan hesabı açarak para gönderme, para çekme, para transferi ve para yatırma ödeme yöntemlerinin yanı sıra online alışverişlerde kullanabilirsiniz.

PTT Cepbank, adından da anlayacağınız üzere PTT bankasının diğer bankalarda yer aldığı gibi internet bankacılık hizmeti olan Cepbank hizmetidir. PTT Cepbank hizmetinin diğer Cepbank sistemlerinden farkı ise hiçbir şekilde üyelik oluşturmanıza gerek kalmadan PTT Cepbank ile para transferi yapabilmektesiniz. PTT, kendi bünyesinde 3 çeşit para gönderme hizmeti sunmaktadır. Bunlar, adrese teslimden Cepbank hizmetine ve bir şubeden diğer şubeye para gönderimi tarzında seçenekleri kullanıcılarına sunmaktadır. PTT Cepbank para gönderme işlemi, alıcının telefon numarasına göndermenizi sağlamaktadır. Telefon numarasına gelen kod ile dilerse PTT şubelerinden, dilerse de ATM makinalarından gelen kodu kullanarak güvenle para çekebilmektedir.

PTT Cepbank gönderimi için gerekli bilgiler arasında alıcı olan kişinin isim, soyisim, adres ve telefon numarası yeterli bilgidir. Ancak bu konuda PTT Cepbank limiti en fazla 20.000 TL olduğunu da hatırlatalım. Para gönderdiğiniz kişinin telefon numarasına bir kod gelecektir. Bu kod ile beraber kimliğini alarak PTT şubelerine gittiği takdirde parasını çekebilmektedir. Kod olmadan kimlik olsa dahi parasını çekemediğini de belirtelim. Birçok bankaya göre daha az komisyon oranı sunan PTT Cepbank, kaliteli, güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde para transferi yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca para göndereceğiniz zaman PTT şubesine gitmek istemiyorsanız Posta Cüzdan Hesabı oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede internetten bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT cüzdan hesabı almak kolay olduğu gibi para transferlerinizi de yapmanız kolay ve hızlı olacaktır. Şubeye gitmeden transfer işlemini yapmanızı sağlarken, şubeden para göndermek istediğinizde ise sadece alıcının değil, göndericinin de bilgilerini girmek zorunda kalıyorsunuz. PTT Cepbank hizmeti daha hızlı olsun, vakit kaybetmeyeyim gibi düşüncelere sahipseniz cüzdan hesabınızla bu işlemi telefonunuzdan bile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.