PTT Havale

PTT Havale sorgulama işlemleri nasıl yapılır, PTT Havale 2019 ücretleri nedir, limitleri ve PTT Havale ile para gönderme, para trasferi ve para çekme işlemlerini yapabilirsiniz.

PTT Havale, PTT şubelerinde gerçekleşen para transfer işlemlerinden bir tanesidir. Ancak diğer bankaların havale hizmetlerine göre PTT Havale hizmeti çok daha farklı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Her hangi bir banka üyeliğinizin bile olmasına gerek kalmadan PTT şubesine giderek kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız para transferini dilerseniz üyesi olduğunuz kendi bankanıza gönderebilirsiniz. Dilerseniz de başka birisinin banka hesabına para transferi yapabilirsiniz. PTT Havale ile para transferi yapmak için göndereceğiniz kişinin bilgilerinde IBAN bilgisi olmasa bile adresine ya da cep telefon numarasına para gönderimi sağlayabilirsiniz. PTT Havale sistemi, Türkiye’de bulunan havale ile para gönderme hizmetleri arasında hızlı, kolay, güvenli ve üyelik gerektirmeyen para transferidir.

PTT Banka Havale hizmeti, hem yurtiçinde hem de yurtdışında alıcılara para göndermenizi sağlamaktadır. Yurtdışındaki alıcılara bile birçok bankaya göre çok daha uygun komisyon fiyatlarında para göndermenizi sağlayan PTT, şubeye gelerek yapabileceğiniz hizmet sunmaktadır. Şubeye gitmeden yapmak isterseniz Posta Çeki Hesabı oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede internetli her yerden PTT cüzdan hesabı ile kolay ve güvenle para gönderebilirsiniz. Şubeye gelerek PTT Havale işlemi yapmak için alıcının varsa IBAN ve banka ismi, adresi, adı ve soyadı para göndermeniz için yeterlidir. Bazı durumlarda PTT alıcının telefon numarasını da isteyebilmektedir. Bu sayede alıcıya ulaşılmazsa PTT Cepbank yoluyla para transferi yapılabilmektedir.

PTT Havale limiti birçok bankada yüksek olurken, PTT şubesinde bu limit en fazla 3.000 TL şeklindedir. Tek seferde en fazla 3.000 TL gönerebileceğiniz gibi PTT Havale ile para gönder işlemini IBAN hesabına değil adresine de gönderim sağlayabilirsiniz. Kişi evde olmasa bile PTT şubesi kapıya PTT haber kâğıdı bırakarak bilgilendirir. Alıcı ise sadece kimliğini göstererek her hangi PTT şubesinden parasını temin edebilmektedir.