Ukash

İnternette ödeme yapmak için ortaya çıkan online ödeme sistemlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor ve var olan sistemlerde yaşanan teknolojik gelişmelerle, bu sistemler daha kullanışlı, kapsamlı hale gelmiştir. Tüm dünyada kullanılan ödeme sistemleri ile yabancı sitelerin birçoğunda rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz.

Ukash Nedir? Ukash, online ödeme hizmeti veren sistemlerden bir tanesidir. Kullanmaya başladığınızda farkını görebileceğiniz, güvenilir bir online ödeme sistemi arıyorsanız; Ukash’ı tercih edebilirsiniz.

Ukash Nedir? Ukash Kart Nedir?

İngiltere’de kurulmuş olan, 10 binden fazla e-ticaret sitesiyle anlaşma sağlamış olan Ukash, sanal kredi kartıyla ödeme imkânı veren bir online ödeme sistemidir. Sorunsuz alışverişi, güvenli ödemeyi ilke edinmiş firma, kullanıcılara farklı limitlerde çeşit çeşit sanal kart sunmaktadır. Ukash kart olarak alacağınız bu sanal kartlarla ödemelerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Ukash Kart Avantajları Nelerdir?

Online ödemelerinizde Ukash‘ın size nasıl avantajlar sağladığını görebilirseniz; Ukash kart alarak farkını daha net anlayabilirsiniz. Normal şartlarda bir sitede ödeme yaparken isim, soy isim, doğum tarihi gibi birçok kişisel bilginizi ve banka bilgilerinizi ödeme sayfasında girmek zorundasınız. Bu işlem hem zaman kaybettirici hem de güvenlik açısından biraz daha tehlikelidir. Limitli Ukash kartınızla ödeme yaparken kendinize ait hiçbir bilgiyi girmiyor olmanız güvenlik açısından en büyük avantajdır.

Ukash al kartla yapılan ödemelerin onay süresi daha kısa olduğundan saniyeler içinde ödemenin gerçekleşmiş olduğunu görebilirsiniz. Ödeme onay süre ortadan kalktığı için işlemleriniz daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Ukash Kartı Kimler Kullanabilir?

Yasalara göre 18 yaşından küçük kişiler, internet ortamında e-ticaret işlemlerine dahil olamazlar. Dolayısıyla Ukash kart kullanabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ukash kartı yasal olamayan sitelerde kullanıp mağdur olanlar da bir daha Ukash kart kullanamayacaktır. Bu durumdan doğan mağduriyetler de Ukash firmasının sorumluluğunda değildir.

Ukash Kart Nasıl Satın Alınır?

Ukash kartı satın almak için internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Kullanıcı olarak işlem yapabilmek için öncelikle siteye üye olmanız gerektiğinden; ilk adımınız yeni kayıt oluşturmak olmalıdır. Üye kaydınızı dakikalar içinde yaptıktan sonra ilk Ukash kartınızı da satın alabilirsiniz. Ukash kart alma talebinizi web site üzerinden bildirirseniz; temsilciler sizinle iletişime geçerek limitin ne kadar olacağını öğrenecek ve firma hesap bilgilerini size vererek ödeme yapmanızı isteyecektir. Ödemenizi yaptıktan sonra yine site üzerinden ödeme yaptığınızı belirteceğiniz ödeme bildirim formunu doldurarak göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra temsilciler size Ukash kartınızın bilgilerini verecek ve siz kartınızı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Ukash Kart Kodu Nasıl Alınır?

Ukash kartınızı satın aldığınızda elinizde Ukash 19 haneli pin koduyla birlikte kart bilgilerinizin bulunması gerekmektedir. 19 haneli pin kodunuz ödeme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra size verilecektir. Bu kod ile anlaşmalı sitelerde tüm ödemelerinizi saniyeler içinde yapabilirsiniz. 19 haneli pin kodunuzun başkalarının eline geçmemesine özen göstermelisiniz. Kart kodunuzu mail yoluyla, SMS ile ya da telefonla görüşerek alabilirsiniz.

Ukash Kart Kodu Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Ukash bayilerinde var olan kart bilgileri birçok güvenlik noktasıyla korunmaktadır. Bu nedenle size ulaşana kadar kart bilgileri risk altında değildir. Kart bilgileri müşterilere verildikten sonra müşterilerin sorumluluğu altındadır. 19 haneli pin kodunuzu kimseyle paylaşmamalı; Ukash bozdurma işlemi dışında müşteri temsilcilerine bile vermemelisiniz.

Ukash Kart Nasıl Kullanılır?

Kartınızı kullanmaya başlamak için tamamen hazırsanız; ödeme yapacağınız sitede siparişinizi oluşturduktan sonra ödeme sayfasına gelmeli ve burada yöntemler içinden Ukash kartı seçmelisiniz. Ödeme sayfasında 19 haneli pin kodunuzu yazacağınız yeri görebilirsiniz. Ardından ödeme işleminizi tamamlayarak tamamlandı mesajını görebilirsiniz. Ödeme yöntemleri arasında Ukash görünmüyorsa; alışveriş yaptığınız site ile Ukash firmasının anlaşması yok demektir.

Ukash Kart Nerelerde Kullanılır?

Ukash kartınız, tüm dünya üzerinde 10 binden fazla sitede geçerlidir ve Ukash’lı site sayısı her geçen gün çoğalmaktadır. Ukash’ı görmek istediğiniz bir site varsa temsilcilerle iletişime geçerek talebinizi bildirebilirsiniz. Ukash kartın geçerli olduğu siteleri görebilmek için web siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ukash kart, birçok alışveriş sitesinde, oyun sitelerinde ve bazı sosyal medya sitelerinde kullanılabilmektedir.

Ukash Kart Ödeme Yöntemleri

Ukash kartı satın alırken müşteri temsilcisinin size vermiş olduğu banka hesap bilgilerini kullanmanız gerekmektedir. Banka hesap bilgilerini kullanarak banka hesabınızdan, kredi kartınızdan havale ya da EFT yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işlemlerinde yapılacak kesintilere dikkat etmenizde fayda var. Aksi halde firmaya eksik ödeme yapmış olacağınız için kart bilgilerinizi alamayacaksınız.

Ukash Karta Yükleme Yapılır mı?

Ukash ön ödemeli bir sanal kart olduğundan içindeki limit bittiğinde kart kullanımı son bulacaktır. Yeni bir Ukash kart alarak güvenli ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. Ukash kartınıza yükleme yapabileceğinizi iddia ederek sizden kart bilgilerinizi isteyenlere karşı tedbirli olmalısınız. Bu sebepten mağdur olduğunuzda Ukash sorumluluk kabul etmeyecektir.

Ukash Kart Bozdurma

Ukash kartınızın içinde kalan miktarı banka hesabınıza alarak nakde çevirebilirsiniz. Kartı satın aldığınız siteden müşteri temsilcilerine ulaşarak, canlı destek alarak ya da siteden kullanıcı hesabınıza girerek bozdurma talebinde bulunabilirsiniz. Bozdurma talebiniz için elinizdeki Ukash kartın bilgilerini, parayı almak istediğiniz banka hesabınızın bilgilerini bildirmek zorundasınız. Günlük kura göre kartınızda kalan tutar, ülkenizin para birimine çevrilerek hesabınıza aktarılmaktadır. Bozdurma talebinin yapıldığı gün içinde paranız hesabınıza aktartılmaktadır. Aksi bir durumda temsilcilerle tekrar iletişime geçmelisiniz.